Mirė se vini nė hotel dhe trajnimin restorant            Edition - flash   

 

Botuar nė italisht

Anglisht botim Botuar nė frėngjisht Botuar nė gjermanisht Botuar nė spanjisht Hotel Guide nė portugalisht Botuar nė rusisht Hotel dhe restorant nė finlandisht
Botimi grek Edicioni KOREANA Publikuar nė gjuhėn kineze Edicioni Japoneze Botuar nė holandisht Botuar nė polonisht Edicioni i Iranit Gjuha rumune botim
Edicioni i Izraelit Hungareze botim Botuar nė arabisht Gjuha shqipe botim Edicioni Beilorussa Edicioni Turka Filipine botim Hotel udhėzues nė suedisht
 CAV. Joseph Cranchi Lista e ushtrive flasin hindu Hotel dhe restorant nė gjuhėn kroate Hotel dhe restorant gjuha Norvegiese Udhėzues Hotel nė gjuhėn Daneze Udhėzues Hotel nė gjuhėn tajlandeze Hotel dhe restorant nė gjuhėn islandeze Hotel dhe restorant gjuha Sllovakia Hotel dhe restorant nė ukrainisht

Format dhe informacion pėr:      Kėshilla             Entries nė Guide     

Kėrko nė hotelin e udhėzues pėr:      Hotel      Restorante        Pėrditėsuar mė 25/04/2012 19:06:36      

Tė zgjedhura: Hotele, Restorante dhe Hotele nė Itali, Evropė dhe nė mbarė botėn

Hotelet nė Botė

Pėrzgjedhja e hotel luksoz

Hotele nė Itali 

Krahasoni ēmimet  dhe librin

Hotelet nė Evropė  

Njė pėrzgjedhje e 5 dhe 4 yje

Hotele rekomanduar nga Emėrimin Autoritetin 

Zinxhirėt Hotel 

Hotele familja *** 

Hotele 2500 2/3 Stars

 

Restorantet italiane

Restorantet 

italiane nė Botė 

Qendra pushime, agjencitė e udhėtimit, qendrat e konventės, Tour Operator - Guides Tur - Interpreters, panaire nė botė 

Agjent Travel 

Tour Operator i botės 

 

Festa qendra

   

Pushimem    Spas dhe vendpushimet

 shėndetėsor nė Itali 

Qendra Konferenca 

Ekspozita dhe panaire

 

Agjencitė Interpreting nė Evropė

Pėrkthyesit dhe Guides

Panairet ndėrkombėtare

Panairet nė Itali

Tregtisė Show Calendar

 

Italia nė Botė

Enit-italian Kombėtare e Turizmit

 

     Zyrat Turistike      zyrat turistike jashtė vendit  

 

Transporti: aeroplanė, hekurudhor, detar, - Urbani - tramvaj dhe metro - Navigation mbi Liqeneve 

Lista e aeroporteve nė botė

monitorimin e nė kohė reale fluturim     

Aeroportet nė Itali   

Airlines e Botės  

  Zyrat ajrore nė Itali 

Hekurudhat italiane dhe hekurudhat nė botė 

Malpensa Express Veriore hekurudhave

Transporti Urban

Rreth provinca dhe qytete nė Evropė, metro dhe tramvaj 

Anijet dhe Kompanisė Detare Navigation

navi5.jpg (86,431 bytes)

 

Lundrim dhe cruises nė Liqeneve - Lumenjtė italiane dhe evropiane

Sipas Ndėrtim

Sektori industritė: mobilje, shtėpitė e modės, bizneset e ndryshme, priza dhe Outlet, Nautica, Real Estate

Mobilje pėr hotelet

 meroni.jpg (25,785 bytes) 

Mobilje italiane   

 mobilje nė Gjermani

Shtėpi e Haute Couture  

Peshqire bankete veēanta ose restorante

Prej liri

 

Bizneset 

EDIZIONI Wyrd Firera Lucca cartoon - 2009

Pėrzgjedhja e kompanive tė rekomanduara 

Priza dhe dalje nė Itali

 

Zonjė Fotomodelle

Moda dhe Kulturė

Agjentėt e pasurive tė

Classifieds

Vendos nje reklame

Shėrbimet: Taxi taksi dhe radio - makina me qira me ose pa shofer - Traineri me qira - Boats - Motorcycles - Bikes

Taxi Radio Taxi dhe 

Tė gjitha qėndron nė Itali

   

     Car pa shofer 

Makina me qira me shofer  

Tė gjitha Kompanitė italiane

Hire Traineri

Lista nga Rajoni

Shėtitje me varkė

Me qira njė jaht 

Karta Yacht

Puna nė progres

Rentals Motor

Milan   Scooter  

  Brescia   Ischia

Puna nė progres

 

Biēikletė

Milan, Roma

Puna nė progres

Shėrbimet: drejtoritė e telefonit tė Botės, tė prefiksat, normat postare, Shkollat ​​dhe Departamentet dhe Shoqatave hotel.

Abonentėt telefonike Kėrko nė mbarė botėn

 

Tė gjitha kompanitė e telefonit tė faqeve tė bardhė dhe tė verdhė e tė gjitha kombeve

Kodet ndėrkombėtare fushėn e telefonisė dhe kodin ZIP 

  Ēmimet postare

Lista e 3000 qyteteve evropiane dhe kod postar

   

Ministritė dhe agjencitė qeveritare italiane dhe Ligjet  

mbi 400 links 

 

Shoqatat profesionale tė Hotele

Pėrzgjedhja e shoqatave turistike

Shoqata Italiane e Portierė Night

Shoqata Italiane e Portierė Night

Anėtarėsimi falas

Arsim

Mikpritja Institutet nė Itali

me lidhje direkte

Job: Oferta dhe Kėrkesa, Agjencitė e punėsimit, Ligji dhe kontrata nė fuqi

Ofertat libėr dhe aplikimet e vendeve tė punės nė Itali dhe Evropė  

Shkruani pyetjen tuaj

Puna dhe turizmi

Pyetje dhe punėve

Translations Instant

Agjencia e Punėsimit

Kurset e trajnimit

Punė nė Francė

Comunika, kurse specializimi 

 

  I Marrėveshjes sė Turizmit 

Puna e ligjeve tė sigurisė

Ligji 81 nė PDF

 

Ligjet e punės tė industrinė e mikpritjes

  Statuti Punėtorėve

 

Lexoni Siguria Publike - Polici 

Akti 62 TU PS

Regjistrimi Customer

 

 Fjalor gastronomik, fjalor pėr takime, revistat teknike - Recipes dhe kalori duke llogaritur

Revista teknike pėr grafikė kompjuterike

  Revista e re pėr tifozėt e grafikės kompjuterike

Revista mė e mirė e tregtisė nė italisht 

 Comics dhe Lojra  

 Dyqane specialiteti nė vizatime komike dhe roli-play

Kthim nė linjė dhe shtypura botim i specialistit libėr komik

 Fjalor gastronomik nė 20 gjuhė

Kėrko shėrbimeve dhe lehtėsinė e pėrdorimit

 

Fjalor pėr Kongresin nė 6 gjuhė 

Fjalor Kontabiliteti - Financiar

Diets dhe menutė me kalori numėruar

 Pronat e Vitaminat 

 

Recetave origjinale pėr desserts  

Menuja e haute kuzhines   

Crown i perandorit

pėr pritje tė vogla

 

 Farmacitė, spitalet, Farmaceutikė, - Gazetat - Ligjet dhe rregulloret pėr Hotele

Farmacitė hapur

 Spitalet nė Itali 

 Droga

 Medical Fjalor

Pėrkthime tė menjėhershme

 me kontrollin fonetik

Pėrzgjedhja e gazetave

 Italisht - e huaj Revista

 Fjalor pėr PC 

Teknologjia dhe Financa

Kėshilla tatimore 

Shuarja e tatimit

   Ligjet dhe rregulloret pėr parandalimin e zjarreve

  

  Lista e firmave tė specializuara

Pėrgjegjėsia e hotelit 

Arti 1785 cc  

(Ligji me pėrshkrim tė detajuar pėr paraburgim dhe pėrgjegjėsisė)

Teatrot dhe muzeumet nė Itali - autostrada e trafikut - Dasma Speciale - Link tė ndryshme

Kulturė

Lista e Muzeve

 

 

Shows

Teatrot nė Itali

me lidhje tė drejtpėrdrejta pėr rezervimin

Situata Trafiku nė autostradė 

  

Kontroll elektronik me shpejtėsi nė Itali

 

Shėrbime fotografike pėr dasma, takime etj

 Makinė Vintage

Ansambleve  

pėr ceremonitė, takime 

Links

LinkedIn

Golf nė Itali dhe Zvicėr - Hetimet - Artistėt dhe Ekspozitat vetjake - Galeria e Arteve - Search Engines

Golf nė Itali

golf01.jpg (101,805 bytes)

Zvicerane Golf Club

 

Hetimet dhe Siguri Korporatės

  

 

Sabrina Ingenito

Ekspozitat vetjake

Enzo Santoriello    Poezi Artistike    

Katedralja e Palma de Mallorca qeramike

Motorėt e mira e kėrkimit

Galeri ēmime

galleria5.jpg (46,620 bytes)

Shitja e pikturave

Numrat e dobishme pėr emergjencat

  Telefoni 115

Zjarr  

Lehtėsim tė menjėhershėm pėr tė, Smoke gazit, zjarri ose emergjence situata tė rrezikut serioz.

Telefoni 118

Ndihma mjekėsore

Ndihma e parė pėr lėndime ose sėmundje serioze.

Telefoni 113

Ndihma Publik

Vjedhjet, lufton, sulmet nė hotelin

 

Telefoni 112

Polici 

Mungesa e pėrputhshmėrisė me rregulloret e ligjet nė fuqi nė vende publike.

Telefoni 117

Guardia di Finanza 

Raportet e anomalive nė pėrputhje me ligjet tatimore

Urgjencės mjekėsore tė shėrbimit

 Tel 118

Shėrbimi mjekėsor nė shtėpi

Romė,    Milano, 

Venecia,Firence

Dashur vizitor: 

I pranishėm nė kėtė udhėzim profesional nė mėnyrė qė informacionet e konsultim tė lehtė dhe tė shpejtė. Ka rreth 9000 faqe me mbi 8.000 lidhjet direkte. Any suggestions pėr tė pasuruar atė, ėshtė gjithmonė i mirėpritur. Urimet mė tė mira

CAV. Joseph Cranchi

Dėrgo kėtė faqe tek njė mik 
Shkruani e-mailin tuaj:

Hotel Guide profesionale nga Knight "Jozef" Cranchi     mail:  info@guidacranchi.com   
Telefon  335 6678288            Faqja       Tė gjitha tė drejtat e rezervuara 

Tė gjitha tė dhėnat e paraqitura nė udhėzon nė rrugė tė ndryshme, janė marrė nga listat e transmetimit publik, dhe janė subjekt pėr tė ndryshuar pa paralajmėrim.